Zaproszenie na dwudniowe dyskusje o zdrowiu psychicznym młodzieży w Młynie Wiedzy w Toruniu

W dniach 20-21 maja 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbędzie się dwudniowy symposium dotyczący zdrowia psychicznego młodzieży. Jest to bezpłatne wydarzenie, które skierowane jest do uczniów szkół średnich, pedagogów, psychologów, nauczycieli, studentów, a także rodziców i opiekunów prawnych młodzieży.

Głównym celem tego spotkania jest wzrost poziomu społecznej świadomości na temat problemów psychicznych, z jakimi boryka się młodzież. Ponadto, konferencja ma służyć jako platforma edukacyjna dla nauczycieli i pedagogów, gdzie mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat rozpoznawania, wsparcia i przeciwdziałania negatywnym konsekwencjom tych problemów.

Pierwszy dzień konferencji, jak zapowiedział Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy, jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zostali oni zaproszeni do udziału w warsztatach prowadzonych przez psychologów, lekarzy i edukatorów Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Będą mogli tam dowiedzieć się więcej na temat rozwiązywania konfliktów z rodzicami, ukrywania swoich prawdziwych uczuć, przemocy werbalnej i hejtu.

Drugi dzień konferencji (21 maja) jest przeznaczony dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, studentów, rodziców i opiekunów prawnych młodzieży. Będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących sytuacji nastolatka w kryzysie oraz elementów pracy z młodzieżą, które są często pomijane lub niedostrzegane. Dodatkowo, będą odbywały się warsztaty na temat relacji w edukacji, podstawowej pomocy psychologicznej oraz przeciwdziałania przemocy słownej i hejtowi. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa podpisany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy wydarzenia to Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.