Wyniki toruńskiej akcji "Trzeźwy kierujący": pięciu kierowców straciło prawa jazdy

Podczas ostatnich działań Policji w Toruniu, noszących nazwę „Trzeźwy kierujący”, strażnicy prawa zmuszeni byli do odebrania uprawnień do kierowania pojazdami od aż pięciu osób. Te nieodpowiedzialne jednostki, mimo ostrzeżeń i apeli, zdecydowały się założyć pasy bezpieczeństwa i wsiąść za kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Akcja „Trzeźwy kierujący” miała miejsce 02.01.2024 na terenie Torunia, a dokładniej na drogach patrolowanych przez miejscową „drogówkę”. W godzinach 06:00 – 08:00 oraz 18:00 – 20:00 policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości blisko 765 kierowców. Z tych niestety pięciu okazało się być pod wpływem alkoholu. Jedna z tych osób odpowiedzieć będzie za wykroczenie, podczas gdy pozostałe cztery będą musiały stawić czoła zarzutom o przestępstwo.

Policja ostrzega wszystkich, którzy pomimo licznych apeli nadal decydują się na jazdę po spożyciu alkoholu, że mogą ona skończyć się tragicznie. W związku z tym, funkcjonariusze planują cyklicznie przeprowadzać podobne działania, mające na celu eliminację nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego.