Transformacja infrastruktury drogowej w Toruniu: moda na ronda

W ostatnim czasie Toruń dołączył do miast, które zdecydowały się na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu poprzez implementację rond. Zaledwie jutro rusza przebudowa skrzyżowania ulic Niesiołowskiego i Bukowej, gdzie zamierzane jest wprowadzenie tego typu rozwiązania transportowego. Ale to nie wszystko – gruntowną odnowę przeprowadzi się również na pobliskich chodnikach. Według planów, remont ma zakończyć się już w następnym miesiącu, a jego koszt szacowany jest na kilkaset tysięcy złotych.

Na przecięciu ulic Niesiołowskiego i Bukowej do końca września zaplanowano ukończenie budowy ronda. W ramach projektu powstanie minirondo z centralną wyspą, która zostanie wyłożona kostką granitową. Dzięki temu pojazdy ciężarowe będą mogły poruszać się po tym obszarze.

Rzeczniczka prasowa MZD, Agnieszka Kobus-Pęńsko, tłumaczy, że głównym celem tej inwestycji jest przede wszystkim podniesienie standardów bezpieczeństwa. W jej ramach przewiduje się wyznaczenie specjalnych przejść dla pieszych w obrębie nowego ronda. Te zostaną wyposażone w azyle, które mają zapewnić bezpieczne przemieszczanie się przez jezdnię. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że nawierzchnia chodników otaczających rondo także zostanie wymieniona.

Inwestycja będzie miała znaczący wpływ na budżet miasta – jej koszt wyniesie dokładnie 386 tysięcy złotych. Przewiduje się, że prace zakończą się na koniec września bieżącego roku.