Tragiczny incydent na drodze w pobliżu Torunia: motocyklista wjechał w ogrodzenie

W miejscowości Rozgarty, nieopodal Torunia, miał miejsce dramatyczny wypadek. Na ulicy Długiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem, którego skutkiem było rozbicie się motocyklisty o ogrodzenie prywatnej nieruchomości. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Z informacji wynika, że do niefortunnego wypadku doszło wczoraj (9 kwietnia) tuż przed godziną 19:00. Poszkodowany motocyklista, po bezpośrednim kontakcie z samochodem osobowym, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Osoba ta została natychmiast przetransportowana do szpitala.

Na miejscu wypadku działały trzy jednostki straży pożarnej – Ochotnicza Straż Pożarna z Toporzyska, Państwowa Straż Pożarna Toruń oraz Ochotnicza Straż Pożarna Pędzewo. Obecnie, policja prowadzi dochodzenie w sprawie szczegółowych okoliczności tego tragicznego incydentu.

Nie możemy zapominać, że sezon motocyklowy rozpoczął się zaledwie kilka tygodni temu. Słoneczna pogoda zachęca do korzystania z jednośladów, jednak niestety, to właśnie w tym okresie zdarza się najwięcej tragicznych wypadków z udziałem motocyklistów.

W związku z tym, od 1 kwietnia do 20 czerwca, policja prowadzi kampanię pod hasłem „Jednośladem bezpiecznie do celu”. W ramach tej akcji, funkcjonariusze przypominają o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów drogowych. Szczególną uwagę zwraca się na przestrzeganie ograniczeń prędkości, przepisów dotyczących pierwszeństwa przejazdu oraz zasad zmiany pasa ruchu czy kierunku jazdy. Niezwykle istotna jest również widoczność na drodze.