Tragiczne zdarzenie na niebezpiecznym odcinku DK 10 w Przyłubiu

W miejscowości Przyłubie, na tzw. „drodze śmierci”, dzisiaj (wtorek, 19 grudnia) o poranku doszło do groźnego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 10, która jest często określana jako bardzo niebezpieczna ze względu na liczne wypadki. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Policja próbuje ustalić wszystkie szczegóły dotyczące wypadku.

Z informacji zgromadzonych wstępnie wynika, że kierujący samochodem osobowym niespodziewanie stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do jego wypadnięcia z drogi i dachowania. W wyniku tego tragicznego zdarzenia pojedyncza osoba odniosła obrażenia. Natychmiast po przybyciu na miejsce wypadku, służby medyczne podjęły czynności ratunkowe. Kierowca został następnie przetransportowany do jednego z bydgoskich szpitali.

Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu Kujawskim, która brała udział w akcji ratunkowej, poinformowała, że incydenty na „krajowej 10” wyjątkowo szybko się powtarzają. Wcześniej, 11 grudnia bieżącego roku, również w Przyłubiu miał miejsce wypadek, w którym jedna osoba straciła życie a cztery odniosły rany. Według informacji portalu „Oto Toruń”, kierowca Skody ze nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Citroenem.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Synoptycy przewidują, że w godzinach popołudniowych i wieczornych można się spodziewać opadów deszczu, a w nadchodzących dniach prognozowane są jeszcze silniejsze porywy wiatru.