Tragiczne incydenty w miejscu pracy w Toruniu: dwie ofiary śmiertelne

Polska Inspekcja Pracy poinformowała o dwóch śmiertelnych zdarzeniach, które miały miejsce w miejscu pracy w Toruniu w poprzednim miesiącu. Opublikowane niedawno przez inspektorów raporty dotyczą tych tragicznych wydarzeń.

Pierwszy niestety śmiertelny wypadek miał miejsce 5 lutego, około godziny 15:00, w toruńskim zakładzie zajmującym się produkcją elementów metalowych. Z dokumentów sporządzonych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy wynika, że pracownik podczas porządkowania swojego stanowiska nagle poczuł się źle i stracił przytomność.

Zespół Ratownictwa Medycznego, który szybko pojawił się na miejscu, podjął decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. Mimo intensywnych starań medyków, nie zdołano uratować jego życia.

Drugi tragiczny incydent zdarzył się 14 lutego, o godzinie 10:00. Kierowca pracujący dla firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami w Toruniu stracił przytomność podczas prowadzenia ciężarowego pojazdu marki Daf, transportującego opony. Mężczyzna zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Niestety, zmarł na miejscu. Zmarły kierowca miał 57 lat.

W sumie, w poprzednim miesiącu w województwie kujawsko-pomorskim doszło do ośmiu wypadków w miejscu pracy. Cztery z nich skończyły się tragicznie, jeden był poważny, a dwa określono jako lekkie. Wydarzył się również jeden wypadek o charakterze zbiorowym.