Toruńska betoniarnia: mężczyzna poważnie ranny po tym, jak na niego spadł ciężki element

Państwowa Inspekcja Pracy z siedzibą w Bydgoszczy wydała ostatnio miesięczny raport, który niestety donosi o smutnej statystyce wypadków, w tym również tych o tragicznym skutku. W raporcie znajdują się informacje dotyczące pracownika toruńskiej firmy, który doznał poważnych obrażeń.

Raport Państwowej Inspekcji Pracy podaje, że tylko w listopadzie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego doszło do aż 15 wypadków przy pracy. Wśród nich był 1 wypadek zbiorowy, 2 lekkie wypadki, 8 ciężkich oraz 4, które zakończyły się śmiercią pracowników. Te liczby pokazują powagę sytuacji i konieczność natychmiastowego podjęcia działań prewencyjnych.

Wśród omawianych incydentów jeden z nich miał miejsce 7 listopada i oceniany jest jako szczególnie tragiczny. Informacja o nim dotarła do inspektora pracy za pośrednictwem policji. Chodzi o wypadek, który miał miejsce około godziny 11:40 w zakładzie produkcyjnym wyrobów z betonu w Toruniu. Wówczas doszło do poważnego zdarzenia, podczas którego pracownik zakładu uległ ciężkim obrażeniom. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce podczas transportu ładunku za pomocą wózka jezdniowego – niespodziewanie element transportowany spadł, raniąc stojącego obok mężczyznę.

Pracownik, który ucierpiał w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku, doznał poważnych obrażeń. Wśród nich są złamania kości prawej nogi i prawego ramienia.