Toruniańskie autobusy będą kursować za darmo podczas finału WOŚP

W niedzielę, 28 stycznia, w Toruniu zostanie zainaugurowany specjalny projekt transportowy. Związanym z przeprowadzanymi działaniami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszkańcom miasta udostępnione zostaną darmowe linie autobusowe oznaczone jako „WOŚP 1” i „WOŚP 2”. Podróż tymi unikalnymi środkami transportu nie będzie wiązać się z jakimikolwiek kosztami.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowany jest na najbliższą niedzielę. Jurek Owsiak wraz ze swoim zespołem tym razem skoncentrują swoje wysiłki na zbieraniu funduszy na sprzęt, który umożliwi diagnozowanie, obserwowanie oraz rehabilitację pacjentów cierpiących na choroby płuc. Sprzęt ten trafi do oddziałów pulmonologicznych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

WOŚP w tradycyjny sposób będzie obecna również w Toruniu. W centrum miasta ustawione zostanie specjalne miasteczko orkiestrowe. Co więcej, mieszkańcy będą mogli dotrzeć do Starówki korzystając z dedykowanych linii autobusowych.

Autobus oznaczony jako „WOŚP 1” będzie kursował między Rubinkowem a placem Św. Katarzyny. Na drugiej linii, „WOŚP 2”, będą mogli przemieszczać się m.in. mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia oraz studenci zlokalizowanego na Bielanach miasteczka akademickiego.

Mimo iż przejazdy są bezpłatne, toruński sztab WOŚP zachęca pasażerów do wsparcia akcji poprzez wrzucanie datków do puszek wolontariuszy podczas podróży.