Świąteczna eksplozja radości – odnowa Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego z udziałem św. Mikołaja

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jego uroczyste otwarcie zaplanowano na 25 listopada na Rynku Staromiejskim. W tym roku, na gości będzie czekać niebagatelna liczba ponad 50 stoisk, obsługiwanych przez różnorodnych wystawców. Na stoiskach będzie można znaleźć wszystko, co potrzebne do stworzenia prawdziwego świątecznego klimatu, od pysznych świątecznych przysmaków, poprzez rękodzieło, aż po mnóstwo propozycji prezentowych idealnych pod choinkę.

Początek tej wyjątkowej imprezy zostanie uświetniony przez uroczystą inaugurację. Jednym z głównych punktów programu będzie spektakl teatralny w wykonaniu Grupy Żywy Teatr. Wyjątkowy pokaz będzie miał formę parady z udziałem postaci znanych ze świątecznej tradycji, takich jak elfy, renifery, anioły czy diabły. Na czele orszaku pojawi się oczywiście sam św. Mikołaj, niosąc ze sobą worka pełnego prezentów. Parada przemierzy ulice starówki, by na koniec dotrzeć na Rynek Staromiejski. Głównym punktem programu będzie spotkanie św. Mikołaja z najmłodszymi, podczas którego wręczy on prezenty i weźmie udział w licznych wystąpieniach na scenie plenerowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Wstęp jest wolny dla wszystkich. Początek parady planowany jest na godzinę 17:30 na Rynku Nowomiejskim, jednak już od godziny 10:00 będzie można skorzystać z oferty Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Program inauguracyjnego dnia jarmarku przedstawia się następująco:
Otwarcie Bram Jarmarku o godzinie 10:00, Wielka Parada Grupy Żywy Teatr o 17:30, a o godzinie 20:00 odbędzie się koncert zespołu Roxanne – Roxette Tribute Band, czyli sześciu muzyków oddających hołd twórczości światowej sławy duetu Marie Fredriksson & Per Gessle.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu potrwa do 21 grudnia 2023 roku. Zaplanowane godziny otwarcia to: od poniedziałku do czwartku od 12:00 do 20:00; piątki od 12:00 do 21:00; soboty od 10.00 do 21:00 oraz niedziele od 10.00 do 20.00.