Śpiewające kobiety Torunia

To tytuł koncertu na Dworze Artusa, który odbył się 8 marca podczas obchodów Dnia Kobiet. Na scenie Dworu Artusa wystąpiło 16 toruńskich wokalistek: Sara Pach, Asia Czajkowska, Ewa Falkowska, Anna Florkiewicz, Barbara Gołaska, Wiktoria Gołuńska-Bartoszyńska, Ola Góralska, trio Hulajdusza, Sylwia Kwasiborska, Katarzyna Majchrzak, Karolina Orzeł, Paulina Rumińska, Grażyna Rutkowska-Kusa i Iwona Żuchniak.

Gości koncertowych powitał Michał Zaleski, który z całego serca pogratulował kobietom ich święta. Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii powstałych w ramach projektu „Śpiewające Kobiety Torunia”, realizowanego przez artystę Krzysztofa Marciniaka, który otrzymał stypendium miasta Torunia w dziedzinie kultury w dziedzinie sztuk wizualnych w 2022 r.

W ramach stypendium artyści stworzyli i wydali album fotograficzny przedstawiający sylwetki toruńskich artystów i ich dorobek artystyczny. Jest to bez wątpienia niezwykła pamiątka zarówno dla mieszkańców Torunia jak i kobiet działających w ramach projektu „Śpiewające Kobiety Torunia”.