Rozwój sytuacji dotyczącej wypadku samochodowego w Toruniu

Pragniemy przybliżyć aktualne informacje dotyczące kolizji, która miała miejsce wczoraj na toruńskiej Szosie Lubickiej. Sprawca, który opuścił miejsce incydentu niezwłocznie po jego wystąpieniu, stanowił główny punkt zainteresowania służb porządkowych.

Wczorajszy poranek na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ulicy Przy Skarpie w Toruniu naznaczony był przez zderzenie dwóch pojazdów. Jak wynika z dochodzenia prowadzonego przez policję, za kierownicą jednego z samochodów, jeepa, siedział sprawca zdarzenia. Z niewystarczającym przystosowaniem prędkości do panujących warunków drogowych związane jest jego kolizja z volvo, które prowadziła 50-letnia kobieta.

Jak podkreślał sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z toruńskiej Komendy Miejskiej Policji, odpowiedzialny za zajście mężczyzna oddalił się z miejsca incydentu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań mających na celu ustalenie personaliów kierowcy jeepa. Pomimo groźnej sytuacji, żadna z osób zaangażowanych w zdarzenie nie doznała obrażeń.

Dzisiaj, tj. 25 października, policja przekazała informacje o aresztowaniu sprawcy kolizji. Mężczyzna, mający 62 lata, został pociągnięty do odpowiedzialności finansowej i ukarany grzywną w kwocie 5 tysięcy złotych.