Rozpoczęły się prace na podwórku jednego z najpiękniejszych domów w mieście

Kamienica przy placu Katarzyny 7 ma nowego właściciela od sierpnia 2022 roku. Nieruchomość w Toruniu kupił prywatny inwestor. Centrum Obsługi Biznesu komunikuje się i podejmuje aktywną współpracę z inwestorami.

Rezydencja Rozeta to trzybryłowy budynek na planie litery T. Kamienica o unikalnym układzie, usytuowana w sercu miasta, zachowana w stylu francuskiego neorenesansu, charakteryzuje się bogato zdobionymi dekoracjami i liczne rzeźby, elewacja budynku, korytarze i klatki schodowe, bogato zdobione kominki, odrestaurowane oryginalne sztukaterie i drewno, a także wyjątkowe znaczenie historyczne budynku, to główne atuty wymieniane przez nowych właścicieli kamienicy.

„Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy prace nad elewacją jednej z najpiękniejszych kamienic w mieście. Elewacja Rosette Residence jest zachowana w stylu neorenesansu francuskiego i charakteryzuje się pięknymi zdobieniami oraz szczegółową rzeźbą. Jest to styl, który w XIX wieku cieszył się ogromnym zainteresowaniem we Francji i szybko zyskał popularność na całym świecie. W pracę nad elewacją Rosette Residence zaangażowani są doświadczeni konserwatorzy zabytków, którzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie i metody. Na miejscu znajdują się już rusztowania, co pozwala na bezpieczne i dokładne przeprowadzenie prac. Dzięki rewitalizacji elewacja kamienicy Rosette Residence będzie prezentować się jeszcze piękniej niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do ochrony dziedzictwa kulturowego naszego miasta i zachowania wspaniałych zabytków dla przyszłych pokoleń” – informują przedstawiciele inwestora.