Ranek na DK 91 przyniósł stłuczkę aut osobowych – zderzyły się Volvo i Ford

Niecodzienną sytuację odnotowano nad ranem na drodze krajowej numer 91 w rejonie Łysomic. Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą, a szczegółowe okoliczności tego incydentu zostały ujawnione przez policję.

Kolizję zarejestrowano na ulicy Toruńskiej w Łysomicach, nieopodal Torunia.

Siły policyjne opublikowały swoje pierwsze ustalenia dotyczące zdarzenia. Wygląda na to, że kierowca samochodu marki Volvo nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi, którym był Ford. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń podczas tej kolizji.

Porucznik Dominika Bocian, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, poinformowała o nałożeniu mandatu na sprawcę stłuczki. Kierowca Volvo został ukarany grzywną w wysokości 1 500 złotych. Ale to nie koniec tej historii.

Okazało się, że 37-letni kierowca Forda, który został poszkodowany w stłuczce, zasiadł za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca ten stanie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Śledztwo w tej sprawie zostaje przekazane do komisariatu policji w Chełmży.