Przeszły weekend obfitował w liczne interwencje toruńskich funkcjonariuszy

Na początku lutego 2024 roku, służby policyjne w Toruniu doświadczyły intensywnego okresu pracy. W ciągu zaledwie trzech dni (od 02.02.2024 do 04.02.2024), na drogach naszej okolicy miało miejsce aż dwadzieścia cztery kolizje drogowe oraz jeden wypadek. Dodatkowo, policjanci byli zmuszeni zatrzymać ośmiu kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. W obliczu tych wydarzeń, apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

W czasie tego zatłoczonego weekendu, od piątku (02.02.2024) do niedzieli (04.02.2024), toruńscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzali interwencje na miejscach różnych incydentów drogowych. Wśród nich był jeden wypadek śmiertelny, w którym dwie osoby straciły życie, a jedna odniosła obrażenia. Na miejsca dwudziestu czterech kolizji również zostali wezwani nasze służby policyjne, jednak na szczęście nie odnotowano tam osób poszkodowanych.

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w sobotni poranek (03.02.2024) przed 08:00 na drodze ekspresowej S10 w Wielkiej Nieszawce. Wstępne ustalenia toruńskich policjantów wskazują, że 32-letni kierowca renault niewiadomego pochodzenia, odbił na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w volkswagena prowadzonego przez 39-letniego mężczyznę. Niestety, w wyniku tej kolizji, zarówno 39-letni kierowca volkswagena jak i 32-letni pasażer renault zginęli na miejscu. Kierowca renault został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala. Szczegóły i przyczyny tego tragicznego wypadku są nadal badane przez prokuraturę oraz policję.

Przez trzy dni intensywnej pracy (02.02-04.02.2024), toruńscy policjanci zatrzymali aż osiem osób, które pomimo licznych ostrzeżeń zdecydowały się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Jedna z tych osób to rowerzysta, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał pouczenie. Pozostali, którzy popełnili przestępstwo, mogą teraz stawić czoła karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze policyjnych służb w Toruniu kontynuują swoją pracę, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców oraz kontrolując ich stan trzeźwości. Raz jeszcze apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.