Problem z aktualizacją rozkładów jazdy w Mapach Google w Toruniu

Smartfony stały się niezbędną częścią naszego życia. Od kilku miesięcy mieszkańcy Torunia mają możliwość korzystania z Map Google, aby wyszukać najbardziej optymalną trasę komunikacją miejską lub dowiedzieć się, gdzie powinni dokonać przesiadki. Jednak ten nowoczesny sposób poruszania się po mieście, wydaje się być tylko teoretyczny.

Zauważalne są problemy z aktualnością danych zamieszczonych w Mapach Google – tak przynajmniej informuje jeden z czytelników lokalnej redakcji „Tylko Toruń”. Błażej Koral twierdzi, że dane dotyczące komunikacji miejskiej nie są aktualizowane od dłuższego czasu. Wskazuje na to przykład trasy z Alei Solidarności na północ, gdzie Mapy Google pokazują drogę, która była aktualna, kiedy Plac NOT był zamknięty i autobusy poruszały się innymi ulicami. To stanowi problem dla turystów oraz osób, które chciałyby skorzystać z parkingów P&R lub parkować na parkingach buforowych, aby unikać konieczności pozostawiania samochodów na Starówce. Program pokazuje im nieaktualne trasy i rozkłady jazdy autobusów i tramwajów.

Sprawy podjęła się rzeczniczka Miejskiego Zakładu Komunikacji, Sylwia Deręgowska, która dziękując za zgłoszenie zapewniła, że problem zostanie zgłoszony do organizatora transportu – Gminy. Ponadto deklaruje również własne zaangażowanie w rozeznanie sytuacji i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Obecnie pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktualizację rozkładów jazdy w Mapach Google.