Próba ucieczki przed policją w Toruniu zakończona pościgiem i aresztem

28-letni torunianin podjął nieudaną próbę uniknięcia policyjnej kontroli, co doprowadziło do dramatycznego pościgu na ulicach miasta, który został uwieczniony przez kamerę znajdującą się w radiowozie.

Wydarzenie miało miejsce we wtorek, 7 listopada, kiedy funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu Torunia patrolowali teren osiedla Bydgoskie Przedmieście. Wówczas spostrzegli kierującego oplem, którego – na podstawie posiadanych informacji – wiedzieli, że nie posiada prawa jazdy. Zdecydowali się go zatrzymać, ale mężczyzna nie zamierzał współpracować – w odpowiedzi na sygnały policyjne gwałtownie przyspieszył, rozpoczynając tym samym ucieczkę.

Zgodnie z relacją asp. Dominiki Bocian, oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, policjanci podjęli natychmiastowe działania i ruszyli za nim. Po kilku przemierzonych ulicach kierowca zdawał sobie sprawę, że nie ma szans na sukces – wyskoczył ze swojego pojazdu w ruchu, który następnie uderzył w drzewo przy drodze.

Po krótkim pościgu pieszym, sprawca został obezwładniony i zatrzymany przez policjanta. Okazało się, że był to 28-letni mieszkaniec Torunia, który faktycznie nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, przyznał się do zażycia narkotyków przed incydentem.

Asp. Bocian informuje, że w samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, którzy na szczęście nie odnieśli obrażeń w wyniku kolizji spowodowanej przez zatrzymanego mężczyznę. Policjanci nałożyli na niego grzywny na łączną sumę 5 600 zł za ignorowanie poleceń, jazdę pod prąd oraz używanie wulgarnych słów na terenie publicznym.

Po nocy spędzonej w areszcie 28-latek usłyszał zarzuty niezastosowania się do kontroli drogowej, co grozi mu pięcioma latami pozbawienia wolności. Dodatkowo wyniki badań krwi wykażą, czy będzie musiał ponieść konsekwencje również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze zbierają również dowody do procesu sądowego przeciwko niemu, związane z wywołaniem kolizji drogowej oraz kierowaniem pojazdem z elektronicznym dowodem rejestracyjnym, który został wcześniej zatrzymany.