Prezydent Michał Zaleski składa życzenia toruńskim przewodnikom turystycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

21 lutego to data, która na całym świecie jest dniem wyjątkowym dla przewodników turystycznych. Tego dnia celebrujemy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – wyjątkowe święto dla tych, którzy z pasją prowadzą nas po zakamarkach świata. W tym dniu prezydent Torunia, Michał Zaleski, pragnie złożyć serdeczne życzenia wszystkim toruńskim przewodniczkom i przewodnikom.

W liście otwartym prezydent wyróżnia i docenia trud wkładany przez przewodników turystycznych w popularyzację Torunia jako miejsca o wielkiej wartości historycznej, kulturowej i obyczajowej. Jego uznanie dla Państwa profesjonalizmu i zaangażowania wyraża się szczególnie 21 lutego 2024 roku. To właśnie dzięki nim Toruń zyskał miano renomowanej atrakcji turystycznej, której szlaki są chętnie odwiedzane zarówno przez rodaków, jak i gości z zagranicy.

Dzięki niewzruszonej determinacji i ciężkiej pracy przewodników, Toruń nieustannie zdobywa uznanie jako wyjątkowa perła na mapie światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego UNESCO. To także miejsce, które jest otwarte i przyjazne dla turystów z całego świata. Prezydent Michał Zaleski podkreśla, że to przewodnicy są kluczem do sukcesu turystycznego miasta, poprzez tworzenie atrakcyjnej oferty dla mieszkańców i gości, a także edukację młodszego pokolenia.

Prezydent gratuluje przewodnikom osiągnięcia założonych celów i życzy im zadowolenia z pracy, która przynosi dobre imię Toruniowi, buduje cenioną markę i sławę miasta. Życzy również stale rosnącego grona usatysfakcjonowanych turystów, którzy chcieliby powrócić do miasta pod skrzydłami toruńskich przewodników.