Policja przeprowadza intensywne kontrole prędkości na drodze DK 10 pod Toruniem

W dniu dzisiejszym, policjanci zorganizowali operację o nazwie „Prędkość”, której nadrzędnym celem jest eliminacja piratów drogowych. Akcja ta skupia się głównie na obszarze drogi krajowej numer 10 (DK 10), gdzie przebiegają szczegółowe kontrole.

Niestety, początek wakacji na polskich arteriach komunikacyjnych obfituje w serię tragicznych incydentów. Portal „Oto Toruń” regularnie informuje swoich użytkowników o niebezpiecznych zdarzeniach, które mają miejsce prawie codziennie. Na przykład, tylko na odcinku DK 10 między Toruniem a Bydgoszczą, doszło już do kilku śmiertelnych wypadków, w wyniku których zginęły trzy osoby.

Dlatego właśnie ten odcinek DK 10, zwany przez kierowców „drogą śmierci”, został wytypowany jako jeden z głównych celów dzisiejszej akcji „Prędkość”. Policja zapowiada surowe represje dla tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego na tym terenie. Służby policyjne zapewniają, że będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno w sposób statyczny, jak i dynamiczny, ze szczególnym naciskiem na miejsca, które są notorycznie miejscem wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. W operację zaangażowany jest zespół Speed.

Lokalna policja ponownie apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i zachęca do redukcji prędkości. Dane statystyczne pokazują, że głównymi przyczynami wypadków drogowych są przekroczenie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz wyprzedzanie w niebezpiecznych miejscach.

Operacja „Prędkość” będzie kontynuowana aż do późnych godzin wieczornych dnia dzisiejszego.