Podsumowanie weekendowych działań policji: Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią problem na drogach

Po ostatnim weekendzie, władze policyjne przekazały informacje dotyczące sytuacji na drogach naszego regionu. W ciągu tych dni miały miejsce 24 kolizje oraz jedno tragiczne zdarzenie drogowe. Co niepokojące, niektórzy kierujący zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

W dniach od piątku do niedzieli (02-04.02) funkcjonariusze policyjni stali przed koniecznością interweniowania w aż 24 przypadkach kolizji na drogach. Na szczęście, żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niestety jednak, w sobotę (03.02) doszło do fatalnego w skutkach wypadku, który pozbawił życia dwóch mężczyzn – pasażera renault w wieku 32 lat oraz 39-latka siedzącego za kierownicą volkswagena.

Działania toruńskich stróżów prawa w czasie trwania tego weekendu (02.02-04.02.2024) doprowadziły do zatrzymania ośmiu nietrzeźwych kierujących. Mimo uporczywych apeli ze strony Policji, ci ludzie podjęli decyzje o prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu. Wśród zatrzymanych był również rowerzysta, który za swoje wykroczenie został jedynie pouczony, podczas gdy reszta musi liczyć się z konsekwencjami w postaci przestępstwa, które grozi karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Na koniec sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku. Policja planuje regularnie kontrolować stan trzeźwości wszystkich użytkowników dróg.