Pięciu wybitnym absolwentom toruńskich uczelni wręczono klucze do mieszkań w ramach miejskiego programu "Mieszkanie dla absolwenta"

W ramach miastowego programu „Mieszkanie dla absolwenta”, pięciu wyjątkowych absolwentów, którzy szczycą się znakomitymi wynikami studiów oraz imponującymi osiągnięciami, otrzymało klucze do swoich nowych mieszkań. Czterech z nich jest dyplomantami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a ich sukcesy zostały docenione w dziewiątej edycji programu.

„Mieszkanie dla absolwenta” to inicjatywa prowadzona przez Gminę Miasta Toruń od 2015 roku. Jej celem jest zapewnienie stabilnych warunków mieszkaniowych dla tych, którzy po ukończeniu toruńskich uczelni postanowili związać swoje życie zawodowe z tym miastem lub kontynuować edukację na studiach doktoranckich. Dodatkowym bodźcem mają być preferencyjne warunki najmu – to właśnie tym argumentem włodarze miasta pragną przekonać najzdolniejszych absolwentów do pozostania w Toruniu.

W tegorocznej edycji zgłoszono ośmiu potencjalnych kandydatów. Komisja odpowiedzialna za realizację programu zdecydowała o przyznaniu mieszkań pięciu osobom. Klucze do nowych lokum, które znajdują się w budynkach przy ulicach Podgórnej, Reja, Fałata i Rydygiera, zostały przekazane wybranym absolwentom.

Uprawnienia do korzystania z gminnego lokalu w ramach programu mieli ci, którzy ukończyli studia na uczelni toruńskiej z notą końcową minimum 4,7, nie przekroczyli 30. roku życia, podjęli pracę w Toruniu na podstawie umowy o pracę, wykazali się aktywnością naukową i nie posiadają innego lokalu mieszkalnego. Od początku istnienia programu do 2022 roku, 38 najlepszych absolwentów toruńskich uczelni mogło cieszyć się nowym domem dzięki tej inicjatywie.