Operacja policyjna przeciwko handlarzom narkotyków: spektakularne zatrzymania w centrum miasta

Policja z Torunia i Bydgoszczy w kooperacji z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej przeprowadziła skoordynowaną operację wymierzoną w grupę przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków. W efekcie tej akcji, łącznie aresztowano 26 osób, z czego 12 zostało umieszczonych w areszcie śledczym. Na potrzeby operacji zaangażowano 200 funkcjonariuszy. Policja udostępniła nagranie z przebiegu akcji.

Praca nad rozbiciem tej grupy przestępczej przez funkcjonariuszy z Torunia, Bydgoszczy oraz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej trwała już od pewnego czasu. Zatrzymania miały miejsce między innymi na jednej z najbardziej ruchliwych ulic Torunia w czwartek 26 października.

Akcję przeprowadzano z użyciem granatów hukowych. Policja opublikowała film, który pokazuje, jak kontrterrorystyczna jednostka zatrzymała samochód, którym poruszali się przestępcy. Następnie użyto granatów hukowych, po czym gangsterzy zostali wyciągnięci z pojazdu i zatrzymani na jezdni.

Większość aresztowanych osób usłyszała zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu narkotykami na dużą skalę. W ramach tej operacji, przeprowadzonej w Toruniu, policjanci zabezpieczyli dziesiątki kilogramów narkotyków, które miały trafić na czarny rynek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.