Nowa droga leśna pod Toruniem otwarta dla kierowców, ale uważaj na wyboje

Ze względu na prace remontowe na wiadukcie nad autostradą, które mają miejsce w Nowej Wsi w gminie Lubicz, Nadleśnictwo Dobrzejewice zdecydowało się otworzyć dla ruchu drogę prowadzącą przez las.

Szutrowa ścieżka leśna jest dostępna jedynie dla pojazdów osobowych i tylko na czas trwania zamknięcia drogi wojewódzkiej numer 657, która biegnie pomiędzy Nową Wsią a Złotorią.

Nadleśnictwo Dobrzejewice ostrzega na swojej stronie w mediach społecznościowych, że droga leśna jest pełna nierówności. Jako że jest wąska i gruntowa, może być pokryta wybojami, co wymaga od kierowców specjalnej ostrożności, zwłaszcza podczas mijania innych pojazdów.

Kierowcy powinni dostosować prędkość do tych trudnych warunków terenowych. Ograniczenie prędkości na tej drodze wynosi 30 km/h, a cała trasa została odpowiednio oznakowana.

Autorzy posta w mediach społecznościowych apelują również do użytkowników, aby nie próbowali samodzielnie oznaczać drogi, a także aby nie niszczyli leśnej infrastruktury. Wzywają osobę, która jest odpowiedzialna za już powstałe zniszczenia, do odmalowania na biało słupków oddziałowych.

Zgłoszona do użytku droga leśna zaczyna się na „parkingu” przy drodze asfaltowej w Nowej Wsi, czyli w Miejscu Postoju Pojazdów Leśnych. Następnie prowadzi przez las w kierunku Kopaniny. Po około 800 metrach skręca w prawo i przechodzi w tzw. „dukt spacerowy”, który prowadzi do alei Dębowej.