Nocne prace remontowe na torowiskach przewidziane przez MZK i Transbruk

Zarówno Miejski Zakład Komunikacji, jak i firma Transbruk Barczyńscy wspólnie działają na rzecz przeprowadzenia nocnych prac remontowych na torowiskach miejskich. Przygotowując się do tych działań, podmioty te uprzedzają o możliwości powstania znaczących hałasów.

Prace związane z renowacją torowisk mają zostać wykonane w ciągu nocy pomiędzy środą a czwartkiem, to jest z 20 na 21 września. Ta inicjatywa jest realizowana na prośbę MZK, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podróży dla korzystających z tramwajów, a także utrzymanie infrastruktury tramwajowej w odpowiednim stanie technicznym.

Magdalena Kujawa, dyrektor Działu Marketingu w MZK Toruń, informuje, że prace będą prowadzone w konkretnych miejscach, takich jak plac ToMiTo, skrzyżowanie ulic Skłodowskiej-Curie i Wschodniej, aleja Solidarności przy Wałach gen. Sikorskiego, ulica Sienkiewicza przy Od Nowie oraz plac Skalskiego.

Jak przekazał Miejski Zakład Komunikacji, prace remontowe będą realizowane od środy (20 września) od godziny 22:00 do czwartku (21 września) do godziny 6:00 rano. Całe przedsięwzięcie ma na celu nie zakłócać normalnego funkcjonowania komunikacji tramwajowej i ruchu drogowego.

Małgorzata Kujawa, przedstawicielka MZK, przeprosiła mieszkańców okolicznych domów za hałas, który mogą wytworzyć prowadzone prace remontowe i prosiła o zrozumienie dla tej sytuacji.