Niezwykły gest ze strony Torunia! Darmowa komunikacja miejska dla mieszkańców w dniu wyborów samorządowych 7 kwietnia 2024 roku

W dniu, w którym odbędą się wybory samorządowe, czyli 7 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy Torunia będą mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Co istotne, taka możliwość nie będzie ograniczona jedynie do godzin głosowania. Przez cały czas trwania tego dnia, od rana aż do późnego wieczora, komunikacja miejska na terenie Torunia, obejmująca strefę I, będzie dostępna dla pasażerów zupełnie za darmo.

Decyzja o tak hojnym geście w stronę mieszkańców Torunia zapadła podczas sesji Rady Miasta Torunia (RMT), która miała miejsce 21 września 2023 roku. W pierwszej wersji projektu planowano wprowadzenie bezpłatnych przejazdów jedynie w dniu wyborów parlamentarnych 2023 – planowanych na 15 października 2023 roku. Jednak po burzliwej dyskusji radni doszli do wniosku, że atrakcyjność tej propozycji można jeszcze zwiększyć. Ostatecznie postanowili, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone także podczas każdych następnych wyborów i referendów, a nie tylko w tym jednym, szczególnym przypadku.

Działania te mają na celu stworzenie mieszkańcom jak najbardziej komfortowych warunków do udziału w wyborach. Dzięki bezpłatnej komunikacji miejskiej dojazd do lokali wyborczych stanie się łatwiejszy i bardziej atrakcyjny. Może to przyczynić się do zwiększenia frekwencji, co z pewnością będzie korzystne dla całości procesu wyborczego.