Niefortunna stłuczka na parkingu w Chełmży

W mieście Chełmża, na terenie parkingu jednego z zaprzyjaźnionych supermarketów budowlanych usytuowanych przy ulicy Świętego Jana, doszło do nieprzyjemnej kolizji, która obejmowała aż cztery samochody osobowe. W wyniku tego incydentu, jedną z osób było niezbędne poddać ocenie medycznej przez wykwalifikowany zespół profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia były również obecne jednostki straży pożarnej.

Z przeprowadzonych przez policję ustaleń wynika, że cała sytuacja była spowodowana przez 60-letnią kobietę kierującą pojazdem marki Peugeot. Wynika to z faktu, iż kobieta ta nie dostosowała odpowiednio prędkości swojego pojazdu do panujących warunków na drodze, która znajdowała się już poza obszarem publicznej komunikacji drogowej. W efekcie niedopatrzenia doszło do kolizji z trzema innymi pojazdami zaparkowanymi na terenie marketu – dwoma autami marki Opel oraz jednym pojazdem marki Kia.

Sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński reprezentujący Komendę Miejską Policji w Toruniu wyjaśnia, że 60-letnia kobieta została ukarana mandatem. Mandat ten wynosił 500 zł, co wiązało się z faktem, iż do całego incydentu doszło na obszarze poza drogą publiczną. Mimo wszystko, szczęśliwie nikt z uczestników zdarzenia nie wymagał przewiezienia do szpitala.