Modernizacja infrastruktury drogowej w Toruniu: nowe drogi i zieleń na osiedlu JAR

Na początku nadchodzącego tygodnia, dokładnie 18 września, w mieście Toruń ma rozpocząć się ambitny projekt infrastrukturalny skupiony na osiedlu JAR. Planowane są tam prace, które przyniosą blisko 1800 metrów świeżo wybudowanych tras komunikacyjnych. Miasto gwarantuje również, że nie zapomniano o aspekcie ekologicznym – zieleń będzie istotnym elementem nowych przestrzeni.

Inwestycja ta jest możliwa dzięki funduszom uzyskanym przez gminę Toruń z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt ten stanowi znaczący krok w kierunku rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej nie tylko na osiedlu JAR, ale także na innych ulicach miasta, takich jak Łokietka, Pająkowskiego, Droga Trzeposka, Hebanowa, Platanowa czy Olęderska. Niebawem mają także ruszyć prace na Łącznej i Szosie Okrężnej.

Zgodnie z informacjami od Miejskiego Zarządu Dróg, początek prac będzie obejmować ulice Strobanda i Watzenrodego oraz pewne fragmenty ulicy Heweliusza. Celem jest jak najszybsze udostępnienie nowych dróg mieszkańcom miasta.

Całościowy koszt inwestycji jest szacowany na 15 477 758,68 złotych. Realizacja projektu powierzona została firmie Balzola Polska, która będzie działać w konsorcjum z Zakładem Drogowo Budowlanym Rogowo. Prace mają zakończyć się nie później niż do sierpnia 2025 roku. Dodatkowo, projekt przewiduje posadzenie aż 80 tysięcy drzew i krzewów, które będą stanowić istotne uzupełnienie modernizowanej przestrzeni.