Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Hokeju na Lodzie Centralnej Ligi Juniorów w Toruniu zakończone

Centralna Liga Juniorów w hokeju na lodzie zakończyła swoje Mistrzostwa Polski. Impreza, która miała miejsce na toruńskiej tafli Tor-Tor, trwała od 20 lutego do 25 lutego 2024 roku.

Organizatorzy wydarzenia, MKS Sokoły Toruń, świetnie radzili sobie podczas meczów grupowych, co zaowocowało ich awansem do najlepszej czwórki. Półfinałowy pojedynek przeciwko Polonii Bytom zakończył się jednak dla nich porażką – choć przegrali zaledwie jednym golem. W meczu o trzecią pozycję zawodnicy Jarosława Dołęgi i Łukasza Podsiadłego pokonali JHK GKS II Jastrzębie rezultatem 3:1. A. Sadouski, P. Napiórkowski i J. Juchniewicz byli autrami goli dla Sokółów. Zespół z Torunia zdobył prowadzenie już w pierwszej tercji, strzelając doskonały gol z daleka. Odpowiedź jastrzębian przyszła dopiero w drugiej tercji. W decydującej części spotkania młodzi hokeiści torunian nie dali szans swoim rywalom i wygrali 2:0, strzelając gole z bliska i daleka.

W finale padło natomiast dziesięć goli. KS Katowice Naprzód Janów, który po emocjonującym pojedynku pokonał Polonię Bytom 7:3, zdobył złoty medal turnieju.

Po meczu finałowym, który miał miejsce 25 lutego 2024 roku, na lodowisku odbyło się ceremonia wręczenia pucharu i medali. W uroczystości wzięli udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Zbigniew Fiderewicz oraz przedstawiciele sponsorów.

Na koniec warto zaznaczyć, że Eryk Schafer z MKS Sokoły Toruń został ogłoszony najlepszym obrońcą mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie.