Mikołaj Kopernik w Toruniu

Ślady słynnego astronoma w Toruniu

Słynny astronom niewątpliwie jest związany z różnymi miastami w Polsce – Olsztynem, czy Fromborkiem. Ślady jego obecności można jednak zauważyć także przede wszystkim w Toruniu. To właśnie w tym grodzie astronoma możemy odwiedzić m.in. Dom Mikołaja Kopernika. Znajduje się on w centrum miasta i można pokusić się z biletem wstępu o obejrzenie jego wystroju. Jest to bardzo ciekawa propozycja miejsca wartego uwagi dla tych, którzy chcą dowiedzieć się o tym astronomie czegoś więcej. Jego teoria na temat ziemi w tamtym czasie była nowatorska, jednak okazała się sprawdzona. Odwiedzimy Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu niewątpliwie poszerzą Twoją wiedzę na ten temat.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu

Jeżeli już o Mikołaju Koperniku mowa nie można nie wspomnieć o dużym pomniku z jego podobizną, która uświetnia centrum rynku. Naokoło niego znajdują się ławeczki, na których można sobie przysiąść w upalne dni. W dobrym tonie jest jednak także obserwować otoczenie i nie zasiedzieć się na betonie. Jest to bardzo oblegane i popularne miejsce na mapie miasta. Chętnych osób by zrobić sobie zdjęcie z tym pomnikiem nigdy nie brakuje, więc blokowanie miejsca i zasłanianie widoku innym jest po prostu niegrzeczne i świadczy o braku kultury danego turysty.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Tak jak w Poznaniu jest Uniwersytet Adama Mickiewicza, tak samo w Toruniu studenci mogą uczyć się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Liczba oddziałów i kierunków jest tak duża, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jakie inne ślady Mikołaja Kopernika możemy zauważyć w tym mieście? Można odwiedzić Katedrę Świętojańską z pamiątkami po tym astronomie, Warto skusić się także na odwiedzenie Planetarium, Obserwatorium Astronomicznego oraz spacer z przewodnikiem na który można się wcześniej umówić. Toruń jest dużym, ładnym i zadbanym miastem i podczas jego odwiedzin można skusić się nie tylko na podążanie śladami znanego astronoma, Mikołaja Kopernika. Warto jednak zahaczyć o wspomniane punkty, jeśli jesteście zainteresowani jego osobą.