Mały chłopiec zagubił się na tętniącej życiem starówce Torunia – szczęśliwie zakończenie

W centrum kulturalnym Polski, Toruniu, tuż przed rozpoczęciem 14. edycji Bella Skyway Festival, doszło do niecodziennego incydentu – 2,5-letni mały chłopiec zgubił się w tłumie zgromadzonym na starówce. Mimo że wydarzenie to miało miejsce we wtorek, 15 sierpnia 2023 roku, a miejsce zdarzenia zapełnione było gwarem i ruchem, szczęśliwie historia ta zakończyła się pozytywnie.

Incydent odbył się nieco przed godziną 20:00, kiedy to tłumy zgromadzone na starówce Torunia antycypowały otwarcie Bella Skyway Festival. Młody chłopiec, mający zaledwie 2,5 roku, został odseparowany od swojej matki w chaosie, co wywołało u niego przerażenie. Na szczęście, jedna z obecnych tam kobiet zauważyła zagubione dziecko i przekazała go pod opiekę strażników miejskich. Jak wyjaśnia Anna Wiśniewska ze Straży Miejskiej w Toruniu, chociaż wydaje się, że chłopiec sam się oddalił od swojej matki, sytuacja została szybko opanowana dzięki współpracy miejscowych służb – po upływie zaledwie 10 minut matka mogła ponownie objąć opiekę nad swoim dzieckiem.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej apelują do rodziców o zachowanie ostrożności. Starówka w Toruniu, zwłaszcza podczas Bella Skyway Festival czy typowego weekendu, jest miejscem pełnym ludzi. W takich warunkach niezbędne jest utrzymanie wysokiego poziomu koncentracji i ciągłe monitorowanie swoich dzieci. Chociaż ten incydent skończył się pomyślnie, lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym kontekście należy docenić prawidłową reakcję kobiety, która uratowała zagubione dziecko.