Koncertowe wydarzenia jesieni 2023 na kampusie uniwersyteckim ACKiS "Od Nowa"

Jesień przyniosła wiele muzycznych atrakcji w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Na scenie kampusu uniwersyteckiego wystąpią m.in. wykonawcy podczas Toruń Blues Meeting 2023, koncertu zespołu Myslovitz oraz pokazów stand-upu. Głównym wydarzeniem listopada będzie Toruń Blues Meeting Od Nowa, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada.

W tym roku na scenie ACKiS „Od Nowa” zagości mnóstwo muzyków, zarówno z Ameryki, jak i z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Polski. Zapowiedział to dyrektor instytucji Maurycy Męczekalski. Poza muzykami związanych stricte z bluesem, odwiedzą nas również inni popularni artyści, tak jak John Porter, znany ze współpracy z Anitą Lipnicką.

Na grudzień zaplanowane są tradycyjne Dni Grzegorza Ciechowskiego. Wydarzenie uroczyście upamiętniające artystę jest unikalne na skalę kraju, gromadząc co roku tłumy fanów tego niezapomnianego muzyka. Koncerty te stanowią ważną część przypominania i celebracji dorobku Grzegorza Ciechowskiego.

Warto przypomnieć, że w tym roku mija również 40 lat od momentu, gdy Klub „Od Nowa”, założony w 1958 roku, został przeniesiony do nowego budynku na terenie kampusu uniwersyteckiego na Bielanach. To wydarzenie miało miejsce w 1983 roku. Obecnie znany jest jako Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” i pełni funkcje nie tylko sali koncertowej, ale też galerii sztuki i kina studenckiego.