Kolizja na wiadukcie toruńskim sparaliżowała ruch tramwajowy

W czwartek 28 września, tuż przed godziną 14:00 w pobliżu dworca Toruń-Wschód, doszło do tragicznego zdarzenia. Dwa samochody zderzyły się na wiadukcie. Wypadek ten wpłynął na komunikację miejską, powodując utrudnienia w ruchu tramwajowym. Miasto Toruń musiało uruchomić komunikację zastępczą, aby poradzić sobie z tym problemem.

Policja podała pierwsze informacje dotyczące przyczyny kolizji. Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Sobieskiego, kierujący autem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Forda. Incydent ten miał miejsce chwilę przed godziną 14:00. Relacjonuje to asp. Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W wyniku tego niefortunnego zdarzenia dwie osoby zostały ranne i musiały zostać przewiezione do szpitala. Zarówno służby ratownicze jak i straż pożarna były obecne na miejscu zdarzenia. Z powodu tego incydentu ruch wokół dworca Toruń-Wschód jest znacznie utrudniony, powodując korki. Użytkownicy komunikacji miejskiej muszą również się liczyć z problemami, szczególnie w obszarze ulicy Wschodniej.

Magdalena Kujawa, przedstawicielka toruńskiego MZK, poinformowała o zmianach w kursowaniu tramwajów. Tramwaje linii nr 2 jadą teraz jedynie do ul. Odrodzenia od strony Motoareny, podobnie jak tramwaje linii nr 4 jadące z Uniwersytetu. Tramwaje poruszające się od Elany w stronę centrum kursują jedynie na trasie Elana-Wschodnia. Natomiast autobus zastępczy o numerze 529 został uruchomiony na trasie z Alei Solidarności do Elany.