Kolejowy atut dla mieszkańców Torunia: sezonowe połączenie z Kołobrzegiem już w 2024 roku

Z radością przekazujemy informację, że mieszkańcy Torunia i okolic będą mieli łatwiejszy dostęp do nadmorskiego wypoczynku. Firma Polregio planuje uruchomienie nowych połączeń kolejowych na nadchodzące wakacje, umożliwiających szybki i bezkorkowy dojazd do miejscowości turystycznych. Znajduje się tam również linia łącząca Toruń z Kołobrzegiem.

Cieszyć możemy się nowym trasą kolejową Toruń Wschodni – Kołobrzeg, którą operator Polregio ma zamiar wprowadzić od 22 czerwca do 31 sierpnia 2024 roku. To świetna wiadomość dla tych, którzy planują letnie wakacje nad morzem i poszukują wygodnej alternatywy do samochodowej podróży. Dzięki nowemu połączeniu, podróż do Kołobrzegu stanie się znacznie prostsza i bardziej komfortowa.

Jednak to nie koniec dobrych wieści od Polregio. Firma ogłosiła też szereg innych nowych tras kolejowych, które będą dostępne na terenie całego kraju w okresie od 22 czerwca do 1 września. Są to między innymi połączenia Lublin – Bełżyce, Chełm – Włodawa oraz Zamość – Zawada. Dodatkowo, wakacyjne trasy zostaną uruchomione na trasach Gdynia – Hel, Zielona Góra – Świnoujście i Poznań – Szklarska Poręba.

Polregio nie zapomniało także o mieszkańcach województwa podkarpackiego, na terenie którego wprowadzone zostaną dodatkowe przejazdy na trasach Rzeszów – Medzilaborce, Medzilaborce – Sanok, Rzeszów – Zamość, Sandomierz – Rzeszów oraz Jarosław – Lublin. Na obszarze województwa podlaskiego warto skorzystać z malowniczego przejazdu przez Puszczę Knyszyńską oraz nowo otwartych linii sezonowych z Białegostoku do Suwałk i Walił.