Jak odróżnić podróbki perfum od oryginałów?

Istnieje wiele powodów, dla których nie polecamy kupowania imitacji oryginalnych perfum. W tym artykule opowiemy Ci o nich wszystkich.

Jakie są wady imitacji perfum?

Musimy pamiętać, że replika może zagrażać naszemu zdrowiu. Chociaż podróbka perfum może pachnieć dokładnie tak samo jak oryginał, faktem jest, że substancje, z których jest wykonana, mogą być szkodliwe dla naszej skóry.

Szkodliwe chemikalia

Imitacje perfum zawierają substancje chemiczne, które mogą być toksyczne dla organizmu. Podróbki kosmetyków, takie jak imitacje perfum, szminek i tuszów do rzęs, często zawierają duże ilości aluminium i bakterii. Produkty te mogą być również wypełnione znanymi substancjami rakotwórczymi, w tym arsenem, berylem i kadmem.

Podrobione perfumy, w szczególności, zawierają ftalan di(2-etyloheksylu) (DEHP), substancję rakotwórczą, którą Agencja Ochrony Środowiska (EPA) sklasyfikowała jako jedną z najbardziej śmiercionośnych znanych toksycznych substancji chemicznych dla ludzi.

Może powodować skutki uboczne

Wszystkie one mogą prowadzić do dość poważnych skutków ubocznych, takich jak wysypka skórna. Inne niepożądane skutki uboczne dla zdrowia to trądzik, łuszczyca, wysypka, a nawet infekcja oka. Jest to bardzo ważny fakt, jeśli weźmiemy pod uwagę, że około 10 procent wszystkich perfum dostępnych obecnie na rynku jest uznawanych za podrobione.

Jak odróżnić podróbki perfum od oryginałów?

Prawda jest taka, że podróbka zapachu nigdy nie będzie pachnieć dokładnie tak samo jak oryginał, ani zapach nie utrzyma się tak długo na Twojej skórze. Jeśli chcesz odróżnić kopie lub repliki wód kolońskich od oryginałów, oto kilka wskazówek:

Poprzez swoją prezentację

Pudełka na perfumy posiadają plomby, którymi są zabezpieczone, czego nie można powiedzieć o podróbkach.

Konsystencja perfum

Konsystencja: płyny we flakonie fałszywych perfum zwykle różnią się od tych prawdziwych. Tekstura i zapach produktu rzadko odpowiadają oryginałowi. Co więcej, kolor może również wiele powiedzieć o tym, jakiej jakości jest perfuma.

Różnice w flakonach oryginalnych i imitacjach perfum

Oryginalne flakony są gładkie i jednolite, fałszywe flakony są porowate i mają nierówności. Prawdopodobnie sprzedawcy pokażą Ci oryginalny flakon do wypróbowania, ale w pudełku znajdziesz coś innego.