Intensywna operacja drogowej patroli w Toruniu: prawie 800 kierowców poddanych kontroli

Mieliśmy okazję doświadczyć kolejnej edycji kampanii pod nazwą „Trzeźwy kierowca” zorganizowanej w Toruniu. W ciągu jednego dnia, funkcjonariusze z naszej patroli drogowej przeprowadzili inspekcję niemal 800 kierowców.

Akcja „Trzeźwy kierujący”, która odbyła się we wtorek (2 stycznia), trwała cztery godziny – od szóstej do ósmej rano oraz od osiemnastej do dwudziestej na ulicach Torunia. Swoją misją, jak zawsze, miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Podczas tej akcji, głównym punktem zainteresowania patroli drogowej był poziom alkoholu u kierowców. W sumie, w ciągu tych kilku godzin, policjanci przeprowadzili kontrolę aż 765 kierowców. Niestety, aż pięciu z nich zostało przyłapanych na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odpowiada za wykroczenie, podczas gdy pozostali czterej odpowiedzą za przestępstwo. Wszyscy oni zostali pozbawieni prawa jazdy.

Co to tak naprawdę oznacza? Kierowcy, którzy mieli więcej niż pół promila alkoholu we krwi, zostaną postawieni przed sądem za przestępstwo, które grozi karą grzywny, ograniczeniem wolności lub nawet dwuletnim pozbawieniem wolności. Osoba, która miała mniej niż pół promila, może zostać aresztowana lub ukarana grzywną nie mniejszą niż 2500 złotych.

Sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji ostrzega: „Do wszystkich tych, do których jeszcze nie dotarły nasze apele i ostrzeżenia, przypominamy, że skutki prowadzenia pojazdu po alkoholu mogą być tragiczne”.

Policjanci z toruńskiej drogowej patroli nadmieniają, że kampanie „Trzeźwy kierujący” są systematycznie organizowane na terenie naszego miasta i powiatu toruńskiego.