Impreza "Trzeźwy kierowca" – akcja toruńskich stróżów prawa

Funkcjonariusze z komendy drogówki w Toruniu przeprowadzili operację o kryptonimie „Trzeźwy kierujący”. Podczas tej interwencji, dwoje kierowców, którzy mieli odwagę prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, zostało zatrzymanych. Prawa jazdy tych dwóch osób, które wyraźnie nie rozumieją zasad bezpieczeństwa na drodze, zostały natychmiast skonfiskowane.

W dniu dzisiejszym (05.02.2024), między 06:00 a 08:00 rano, stróże prawa z toruńskiej drogówki przeprowadzili rutynowe kontrole trzeźwości jako część inicjatywy „Trzeźwy kierujący”. Podczas tej akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości 405 kierowców. W wyniku tych działań, udało się zidentyfikować i zatrzymać dwóch kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich będzie musiał odpowiedzieć za wykroczenie, a drugi za przestępstwo. Wszystkie osoby prowadzące pojazd w stanie nietrzeźwości zostały pozbawione prawa jazdy.

Policja apeluje do wszystkich, którzy nie zwrócili jeszcze uwagi na liczne ostrzeżenia i apeli, o przypomnienie sobie o potencjalnie tragicznych skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

W celu zminimalizowania takich incydentów, funkcjonariusze planują regularnie organizować podobne operacje. Policja ma nadzieję, że pomogą one ograniczyć liczbę przypadków prowadzenia pojazdów przez osoby nietrzeźwe.