Bezpłatna podróż komunikacją miejską i ekologiczne atrakcje w Toruniu

W najbliższy piątek, 22 września 2023 roku, miasto Toruń oferuje unikalną propozycję dla kierowców. Ci, którzy zdecydują się zostawić swoje pojazdy na parkingach i skorzystać z publicznego transportu, będą mogli cieszyć się bezpłatnymi przejazdami tramwajem czy autobusem. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu.

Dzień później, w sobotę 23 września, o godzinie 10:00 Oddział Miejski PTTK organizuje specjalny wydarzenie dla miłośników rowerów. Planowany jest prawie 30-kilometrowy rajd rowerowy po trasach na północ od Torunia. Finał przewidziano w Zajezdni Tramwajowej MZK w Toruniu.

Jednak to nie koniec atrakcji. Od godziny 11:00 w Parku Rudelka, niedaleko hali sportowo-widowiskowej na Bema, instruktorzy ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wytrwam będą prowadzić warsztaty nordic walking dla amatorów. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu.

W tym samym czasie w Zajezdni Tramwajowej MZK przy ulicy Sienkiewicza odbędzie się ekopiknik i drzwi otwarte. Przewidziano różnorodne atrakcje, takie jak konkursy dla dzieci i dorosłych „Ekopotyczki rodzinne”, testowe przejażdżki na hulajnogach elektrycznych czy prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będzie także można sprawdzić swoje umiejętności na trenażerach rowerowych oferowanych przez Akademię Kolarską Michała Kwiatkowskiego, a także obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego. Podczas festynu policjanci będą znakować rowery, a po nowo otwartych trasach tramwajowych będzie kursować darmowy tramwaj turystyczny.

Wszystkie te wydarzenia zostały zorganizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Dofinansowanie zadania o nazwie: „Organizacja festynów, imprez i prelekcji ekologicznych dla mieszkańców Torunia” wyniosło 40000 złotych. Sponsorem całości wydarzenia jest PZU SA.