Bezmyślny pirat drogowy w Toruniu: grozi mu grzywna do 30 tys. zł

Informacje o nieodpowiedzialnym zachowaniu kierowcy w Toruniu zostały przekazane mediom przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, który udostępnił nagranie z monitoringu z ulicy Szosa Lubicka. Wstrząsający film pokazuje, jak jeden z kierowców – pirat drogowy – prowadzi swój pojazd z totalnym brakiem szacunku do innych uczestników ruchu, co niewątpliwie może skutkować dla niego surową karą finansową.

Niesubordynowany kierowca podróżował samochodem marki Cupra. Na nagraniu widać, że najpierw na własną rękę wyprzedził innego kierowcę bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, którzy prawidłowo przechodzili przez pasy. Według policji, jedynie dzięki błyskawicznej reakcji innego kierowcy udało się uniknąć potencjalnej katastrofy.

Wiadomo też, że ten sam kierowca na przyszłym skrzyżowaniu, podczas zmiany pasa ruchu, jeszcze raz łamał przepisy drogowe. Kierowca przekroczył pojedynczą linię ciągłą, co jest kolejnym wykroczeniem – podkreśla podkomisarz Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.