Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wprowadza kierunki medyczne

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej (AKSiM) w Toruniu, do tej pory kojarzona głównie z postacią ojca Tadeusza Rydzyka, rozszerza swoją ofertę edukacyjną o nauki medyczne. Dotychczas w ramach swojej oferty edukacyjnej uczelnia ta koncentrowała się na kształceniu pielęgniarek.

Informacja o planach uruchomienia studiów medycznych przez AKSiM oraz Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich została podana do publicznej wiadomości przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na portalu X, którym była dawna platforma Twitter. Zgodnie z tą informacją, nowe kierunki mają ruszyć już od najbliższego roku akademickiego.

Ministerstwo wyraziło swoje zadowolenie z faktu poszerzania oferty edukacyjnej w dziedzinie medycyny, podkreślając, że jest to istotne dla zapewnienia odpowiedniej liczby specjalistów w tej dziedzinie.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dotychczas skupiano się na kształceniu pielęgniarek, oferując programy zarówno na poziomie licencjatu, jak i magistra.

Właśnie ruszył proces rekrutacyjny na nowe kierunki medyczne w AKSiM. Telewizja Trwam, za pośrednictwem swojej strony internetowej, informuje o tym wydarzeniu, podkreślając, że studia medyczne to wielki krok dla Akademii i dla Torunia jako miasta. Zaznaczono również, że AKSiM będzie jedyną uczelnią w tym mieście oferującą kształcenie lekarzy.