77-letnia kobieta potrąciła pieszą na skrzyżowaniu w Toruniu: mandat wyniósł 1500 złotych

W Toruniu na Bydgoskim Przedmieściu doszło do niefortunnego wypadku drogowego. 77-letnia kierująca samochodem potrąciła przechodnia na skrzyżowaniu, stając się sprawcą niebezpiecznego zdarzenia.

Incydent miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Moniuszki, gdzie seniorce za kółkiem Toyoty nie udało się ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Wypadek miał miejsce w poniedziałek, 6 maja, przed 10:15. Na szczęście poszkodowany przechodzień nie odniósł poważnych obrażeń. Policja postanowiła ukarać 77-letnią kobietę mandatem w wysokości 1500 złotych – przekazała nam asp. Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policja opublikowała również statystyki dotyczące zachowania na toruńskich drogach podczas tegorocznej majówki. Od wtorku (30 kwietnia) do niedzieli (5 maja), na terenie miasta oraz powiatu toruńskiego doszło do jednego wypadku, w wyniku którego jedna osoba została ranna. Rejestr zdarzeń drogowych wypełniają także 49 niegroźnych kolizji, a dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z KMP Toruń przypomina o konieczności ostrożności na drogach, szczególnie w strefach zamieszkania, gdzie obowiązują specjalne zasady ruchu drogowego. Przede wszystkim piesi mają tam pierwszeństwo, a kierujący muszą respektować wiele przepisów ograniczających swobodę poruszania się. Policja zapowiada kontynuację działań na drogach do zakończenia dnia.