14. Bella Skyway Festival: Czas na bajkowy świat Disneya w Toruniu!

Przez najbliższy tydzień, Toruń stanie się miejscem wyjątkowego spektaklu świetlnego – 14. edycji Bella Skyway Festival. Wśród 26 prezentowanych na festiwalu instalacji, trzy z nich będą widoczne tylko dla tych, którzy zdecydują się zapłacić za wstęp. Za symboliczną opłatą 10 złotych, odwiedzający będą mieli szansę przenieść się do magicznego świata Disneya.

Bella Skyway Festival, której tegoroczna edycja wraca do korzeni, jest otwarta dla każdego, kto zechce wziąć udział w tej niezwykłej imprezie. Większość eksponowanych instalacji można będzie podziwiać całkowicie za darmo. Ponad dwadzieścia z nich zostanie umieszczone w strefie ogólnodostępnej.

Podczas tego roku festiwalu, największą atrakcję stanowić będzie specjalnie przygotowana strefa płatna na Placu Rapackiego. Tu odbywać się będzie unikalny pokaz mappingu, stworzony aby uczcić setną rocznicę założenia Disneya. Dwie instalacje, „Disney100 cz. 1” oraz „Disney100 cz. 2”, przeniosą uczestników w czarodziejską podróż filmową.

Mappinigi będą zawierały postaci z niemal trzydziestu najbardziej popularnych filmów Disneya – zarówno klasycznych animacji jak i nowych hitów kinowych. Wśród nich znajdą się bohaterowie takich filmów jak „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Alicja w Krainie Czarów” czy „Piotruś Pan”, ale także nowsze produkcje takie jak „Kraina lodu”, „Zwierzogród” i „Nasze magiczne Encanto”. Twórcami tych niezapomnianych instalacji są portugalscy artyści z grupy Ocubo.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie wydarzenia, odwiedzający mogą spodziewać się widowiska pełnego nostalgii, które przypomni im o tym, że najpiękniejsze historie pozostają z nami na zawsze.

Ostatnim punktem programu w strefie płatnej jest pokaz „ARstronomy”, przygotowany również przez grupę Ocubo. Ciekawe widowisko mappingowe będzie można obejrzeć w okolicy Fontanny Cosmopolis. Jak zapowiada organizator: „Stoisz w pięknym parku, otoczonym drzewami i bujną zielenią. Słońce zaszło, a niebo jest ciemne. Wyciągasz smartfon i otwierasz aplikację. Nagle niebo ożywa niesamowitym pokazem kolorów i świateł”.

14. edycja Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach od 15 do 19 sierpnia. Cena biletu wstępu do płatnej strefy na Placu Rapackiego wynosi 10 złotych.