Muzeum Etnograficzne w Toruniu 

Stare chaty i ich ograniczone umeblowanie cały czas cieszą się sporym zainteresowaniem turystów, co nie dziwi. Przyjemnie jest zobaczyć i dowiedzieć się jak dawniej wyglądało ludzie życie.

Centrum Torunia

Sztampową atrakcją w Centrum Torunia jest jedna z trzech piernikarni, gdzie można wypiekać swój smakołyk. Co któryś turysta zajrzy także do Domu Legend Toruńskich, zrobi sobie zdjęcie z Kopernikiem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że maksymalnie kilkanaście minut piechotą oddalone od centrum rynku jest bardzo ciekawe Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Nie jest ono zlokalizowane przy głównej drodze, jednak z pomocą nawigacji bez problemu można tutaj trafić. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy chcą dotrzeć tutaj np. komunikacją miejską. Bardzo blisko tego miejsca znajduje się przystanek. Warto odkrywać na mapie miasta takie mniej znane miejsca. To, że są mniej rozpropagowane wcale nie znaczy, że są nieciekawe.

Wypożyczenie audioprzewodnika

Samodzielne zwiedzanie w niektórych miejscach jest wskazane by w ciszy obejrzeć dokładnie wszystkie interesujące nas eksponaty. W innych z kolei bardzo przydatna jest obecność przewodnika, który pozwoli rozwiać wszelkie nie ścisłości i odpowie na pytania zwiedzających. Muzeum Etnograficzne w Toruniu jest jednym z takich miejsc, w których po spisaniu danych z dowodu osobistego można wypożyczył sprzęt audio i udać się na dalsze zwiedzanie. W ten sposób muzeum może zabezpieczyć się przed kradzieżą lub zniszczeniem wypożyczonego przedmiotu. Istnieje możliwość wykupienia biletów na całość ekspozycji lub tylko na niektóre z pomieszczeń. Wszystko zależy od tego ile ma się czasu na zwiedzanie. Mimo bliskiej odległości od rynku należy liczyć się z tym, że dotarcie do Dworca PKP lub Dworca PKS może jednak zająć trochę czasu. Nie jest to problematyczne dla osób, do miejscowości których co chwilę coś odjeżdża. Problem pojawia się wtedy gdy autobusy lub pociągi kursują raz na kilka godzin i spóźnienie się nie wchodzi w grę.

Rezerwacja kilku godzin zwiedzania

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zajmuje tak sporą przestrzeń i ma tyle wystaw, że na jego zwiedzanie warto zarezerwować sobie co najmniej 2-3 godziny. Taką długość mają nagrania z audioprzewodnika, a dodatkowo można wziąć pod uwagę fakt, że coś okaże się tam zachwycające, że będziemy chcieli spędzić przy danej wystawie więcej czasu. Audioprzewodnik jest zaprogramowany w taki sposób, że przy każdej wystawie nie trzeba włączać go od nowa. Sam automatycznie przełącza się gdy turysta dotrze do danej wystawy. Na poszczególnych obiektach są umieszczone tabliczki z numerkami, dzięki którym bez problemu możemy poruszać się we wskazanym kierunku. Istnieje możliwość przyspieszenia zwiedzania poprzez nie słuchanie audiobooka tylko samodzielne czytanie tablic umieszczonych w budynku. Zwiedzanie chat z umeblowaniem, makatek i terenu otwartego możliwe jest tylko z audioprzewodnikiem, gdyż nie zamieszczono tam tablic informacyjnych.