Dom Legend Toruńskich w Toruniu

Dom Legend Toruńskich w Toruniu znajduje się na ul. Szerokiej w grodzie Kopernika i cieszy się sporym zainteresowaniem turystów.

Legendy w Toruniu

Przede wszystkim z grodem Kopernika związana jest legenda związana z piernikami, zwanymi katarzynkami. Są rożne wersje tej propozycji i nigdy już nie dowiemy się jaka jest prawda. Jedna z nich opowiada o córce piekarza, mającej na imię Katarzyna, która przypadkowo za pomocą szklanek stworzyła taki kształt tych pierników. Nieważne jaka była prawdziwa historia, jeśli pierniki cały czas cieszą się zainteresowaniem, a te zwane katarzynkami smakują przepysznie. Inna propozycja to ta o flisaku i żabach. Te ostatnie podobno opanowały wiele miejsc w Toruniu, chowając się w najmniej spodziewanych miejscach. Toruń opanowała plaga żab. Ich wybawicielem okazał się biedny flisak, na którego nikt nie zwracał uwagi. To właśnie on stał się tym, który dzięki melodiom wyprowadził żaby z miasta.

Miejsce z legendami

W Toruniu znajduje się Dom Legend Toruńskich, do którego wejścia odbywają się mniej więcej co godzinę. Warto skusić się na sprawdzenie dokładnych godzin otwarcia przed wizytą w tym miejscu. Jest to ciekawe miejsce dla osób, które lubią legendy. Świetnie będą się tutaj bawili dzieci i dorośli. Jest to interaktywne miejsce, w którym Ci najmłodsi są angażowani do rożnych zajęć. Przewodnik oprowadza wszystkich z zabawnymi historiami i poczuciem humoru. Dzięki wizycie w Muzeum Legend Toruńskich w Toruniu można miło spędzić prawie godzinę czasu i przy okazji poznać miejskie podania. Przed wizytą w tym miejscu można razem z dziećmi skusić się o poznanie legend we własnym zakresie i porównanie ich wersji z tym, co zastanie się na miejscu. Na rynku są odpowiednie książeczki, które przybliżają w prosty sposób także toruńskie podania.

Wypieki piernika

Skoro Toruń legendami i piernikami słynie na mapie miasta nie mogło także zabraknąć aż trzech miejsc, w których można za odpowiednią opłatą upiec swój smakołyk. Są to Muzeum Toruńskiego Piernika, Żywe Muzeum Piernika oraz Piernikarnia Mistrza Bogumiła. Każda z tych placówek nieco się różni przeprowadzeniem zajęć, choć we wszystkich i tak cel jest jeden – wykonać swój piernik, który następnie można zabrać do domu na pamiątkę. Na przestrzeni czasu można z dzieckiem odwiedzić wszystkie trzy miejsca i porównać wrażenia. Na miejscu można kupić także piernikowe pamiątki w przystępnych cenach.